poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Coś/ktoś na każdy miesiąc...

...czyli nowa zabawa blogowa :)

Jest to nowa zabawa blogowa stworzona przez Liss Carrie z bloga: http://recenzentka-carrie.blogspot.com


''W tym rankingu chodzi o to, aby dopasować książkę, film, osobę do danego miesiąca w roku, w zależności od tematu. Po prostu piszecie co lub kto kojarzy Wam się z danym miesiącem.
Aby wziąć udział w zabawie trzeba tylko stworzyć ranking, napisać mi o tym pod postem z rankingiem na dany temat, abym mogła Was dopisać do listy. Miło by było, gdyby ktoś podlinkował obrazek z nazwą zabawy adresem mojego bloga :)''

Książka, która kojarzy mi się...

Ze styczniem: ''Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i staraq szafa'' C.S LewisStyczeń kojarzy mi sie ze śniegiem, mrozami i początkiem ferii zimowych. Czy jest wiec lepsza pozycja na ten miesiąc, jka mroźna, śnieżna i pełna przygód Narnia?

Z lutym: ''Fatalne zaklecie'' Thomas Brezina


W lutym obchodzimy walentynki. Czy jest więc lepsza pozycja na ten miesiąc, jak kolejny tom przygód sióstr-czarownic i pierwszej miłości jednej z bohaterek?

Z marcem: ''I nie było już nikogo''Agatha Christie


Moja przygoda z Agathą Christie rozpoczęła się właśnie w tym miesiącu, z tą ksiażką. Tak więc marzec zawsze będę kojarzyc z ''I nie było już nikogo''.

Z kwietniem: ''Maskarada'' Terry Pratchett

Co mamy w kwietniu? Prima Aprilis! moim zdaniem nie ma lepszej ksiażki na kwiecień, jak pełna humoru ''Maskarada''!

Z majem : ''Trzy życzenia'' Isabelle Merlin


W maju  wszystko rozkwita, zwierzęta budzą się do życia, a ptaki przylatują do naszego kraju. . Czy jest więc, lepsza propozycja na ten miesiąc jak historia nastolatki, której nagle życie zmienia się, jak za dotknieciem czarodziejskiej różdżki?

Z czerwcem: ''Kod chaosu'' Justin Richards


Czerwiec to ostatni miesiąc szkoły. Kiedy juz oceny zostały wystawione możemy cieszyc sie błogą wolnością, ale też gdzieniegdzie może wkraść się nuda. Więc, moim zdaniem, nie ma lepszej propozycji na ten miesiąc, jak właśnie ''Kod chaosu''. Niezwykła przygoda wprowadzi nas w wakacyjny nastrój i zachęci do naszych wlasnych, wakacyjnych przygód.

Z lipcem: ''Pałac Północy''


Tą ksiażkę i kupiłam i przeczytalam w lipcu, ale z tym miesiacem kojarzy mi się również przez okladkę i fabułę. Z pewnością godna przecztania potrzas letnich nocy.

Z sierpniem: ''Rio Anaconda'' Wojciech Cejrowski


Czy jest lepsza propozycja na koniec wakacji niż powieść podróżnicza?

Z wrześniem: ''Lassie wróć!''


wrzesień to czas powrotu do szkoły, pożegnania z wakacjami, odpoczynkiem, a przywitaniem obowiazków szkolnych. Czy jest więc lepsza lektura na ten czas jak piękna historia powrotów i pożegnań?

Z październikiem: ''Wywiad z wampirem'' Anne Rice


Ta książka umili czas każdemu, podczas długich, jesiennych wieczorów.

Z listopadem: ''Dziady'' Adam Mickiewicz


Listopad to czas zadumy, pamieci o zmarłych. Cóż więc lepiej pasuje do tego miesiąca?

Z grudniem: ''Opowieść wigilijna'' Charles Dickens


wybów chyba oczywisty :) Czas świąt, dobroci, rodzinnej atmosfery, prezentów...

Uff....i podróż po miesiącach skończona :) przyznam szczerze, że czasem mialam problem jaka książkę dopasować. Jestem ciekawa jakie ksiażki wam sie kojarzą z naszymi 12 miesiącami. mOże mamy cos wspólnego?

7 komentarzy:

 1. Cieszę się, ze wzięłaś udział w zabawie :D
  Teraz widzę, ze chyba wszystkim z grudniem kojarzy się opowieść wigilijna :D ooo i widzę, że myśląc o lipcu kojarzy nam się to samo :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny ranking ^^
  Jak tworzyłam swój, też często miałam problem z dopasowaniem książki do miesiąca ;) Ale grudzień kojarzy się wszystkim podobnie.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ranking bardzo dobry :) :D Coś czuję, że chwilę mi zejdzie zanim zrobię taką podróż po miesiącach ;) Pozdrawiam. [NiebieskaObwoluta]

  OdpowiedzUsuń
 4. Gorąco zachęca do zabawy :)
  Tak, zdecydowanie najwięcej osób umieściło ''Opowieść wigilijną''w grudniu. Ale czy jest bardzie bozonarodzeniowa ksiażka od tej?

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna zabawa, świetny ranking. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. oj mi chyba byłoby bardzo trudno zrobić takie zestawienie :)

  OdpowiedzUsuń