piątek, 10 stycznia 2014

Liebster Blog Award

Witam :)
Wiem, wiem. Zalegam z recenzjami, zalegam z odwiedzinami..w zasadzie to z wszystkim zalegam. O zmianie wyglądu bloga już nie wspomnę. Dziś notki miało nie być, ale zaglądając na bloga izkalysy, dowiedziałam się o nominacji do tej zabawy. Jest to moja druga nominacja, za która serdecznie dziękuję :)
Postanowiłam więc, że jeśli nie dziś, to niby kiedy. A więc zaczynając, tak dla przypomnienia...

Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 10 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 10 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.1.Czy znasz przypadek, gdy film/serial na podstawie książki był lepszy od jej papierowej wersji? Jaki?
Pewnie wyda wam się to dziwne, ale taki przypadek miałam z ''Igrzyskami Śmierci'', pierwszą częścią. Książka wiele od filmu gorsza nie była, ale zawsze...w tej papierowej wersji strasznie denerwowało mnie to użalanie się Katniss. Mam nadzieję, ze mnie teraz nie zabijecie :)

2.W jakiej książce spotkałaś/eś się z najbardziej irytującym głównym bohaterem i kto to był?
Jeśli Roran z cyklu ''Dziedzictwo'' zalicza się do głównych bohaterów(w zasadzie tylko w ''Eragonie'' był takim pobocznym), to zdecydowanie jest to on. Natomiast jeśli kogoś taka odpowiedź nie zadowoli to strasznie denerwował mnie Potter. W zasadzie tmnie prawie każdy główny bohater irytuje i są t najmniej lubione postacie z całej książki(wyłączając pozycje wojenne

3.Wolisz narrację pierwszo- czy trzecioosobową?
Pierwszoosobową.

4.Czy jest taka książka, której nie przeczytałaś/eś i się tego wstydzisz? Jaka?
Nie.

5.Najciekawsza lektura szkolna?
Nie potrafiłabym chyba wymienić jednej. Zresztą niektóre pozycje mogę ominąć. Jest to min. ''Kamienie na szaniec'', ''Hobbit'', ale go pokochałam już wcześniej.

6.W skali 1-10, w jakim stopniu zwracasz uwagę na okładki książek?
Myślę, że tak 6. Czasem wypożyczam książkę, dlatego, ze zaciekawiła mnie okładka, no i jestem wzrokowcem. Jednak nie jest to najważniejsze. Jeśli książka ma piękną okładkę to to podkreślam, jeśli zupełnie nie pasującą do książki lub brzydka, też.

7.Trzymasz się raczej jednego gatunku książek czy ciągle szukasz czegoś nowego?
Z pewnością omijam niektóre gatunki np. romanse czy horrory, do których mam uraz po zobaczonych gdzieś scenach z filmów tego gatunki. Jestem raczej otwarta na to co wpada mi w ręce, jednak niektórych gatunków z pewnością nigdy nie przeczytam.

8.Ile książek czeka na przeczytanie w Twojej biblioteczce? Podaj 3 tytuły.
9- J. Dukaj ''Inne Pieśni'', A.Christie''Tajemniczy Pan Quin'' i J. Marsden ''Jutro 7''

9.Byłaś/eś na jakichkolwiek Targach Książki? Jak to wspominasz?
Niestety, ale nie :( Choć niewiele brakowało a byłabym na tych w Krakowie.

10.Co Cię najbardziej irytuje w książkach?
Zdecydowanie polskie imiona, zbyt idealni bohaterowie i zbyt naciąganie 'happy end''

Ufff...to by było na tyle....pytań nie zadaję, bo chyba każdy brał odział w zabawie. Jeśli jednak ktoś by bardzo chciał, lub nie brał jeszcze udziału to może śmiało pisać, a pytania dostanie :D
Mam nadzieję, ze nowa recenzja pojawi się już wkrótce.

Pozdrawiam,
DoXxil

8 komentarzy:

 1. Ciekawe pytania i odpowiedzi. Widzę, że jeśli chodzi o gatunki literackie to się mijamy, bo ja akurat romanse i horrory uwielbiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że mamy kilka podobnych odpowiedzi ;D
  Gratuluję nominacji ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za udzielenie odpowiedzi :)
  Też uważam, że "Hobbit" był świetną lekturą, pierwszej części Igrzysk Śmierci nie oglądałam i w życiu nie przyszłoby mi do głowy, że Potter mógłby kogoś irytować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję :)
  Wiem, jestem wyjątkiem w sprawie Pottera, ale mnie prawie wszyscy główni bohaterowie denerwują :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że moje odpowiedzi pokrywały by się z Twoimi;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Często łapie się na tym, że nie lubię bohaterów takich jak Potter, ale samego Harry'ego uwielbiam. Zapewne jest to spowodowane sentymentem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję nominacji. Wszystkie pytania, a także odpowiedzi są interesujące. Muszę koniecznie przeczytać którąś książkę o A. Christie.

  http://shelf-of-books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję nominacji. Bardzo fajnie się czytało Twoje odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń