sobota, 14 lutego 2015

''Czy wiara ma sens?''

Witam, znowu po tygodniowej przerwie. W ostatnim tygodniu szkoła zagwarantowała mi brak nudy, więc piszę dopiero dziś. Co prawda zaczynają mi się ferie, jednak nie jestem pewna czy bardzo przełoży się to na ilość przeczytanych książek.
Dziś chciałam Wam przybliżyć pewną książkę, która mieliście już okazję zobaczyć na moim ostatnim stosiku, a jest to:

''Czy wiara ma sens?'' Bp. Grzegorz Ryś


W swojej najnowszej książce bp Grzegorz Ryś w sposób błyskotliwy odpowiada na aktualne pytania młodych. 
Książka powstała w oparciu o cykl spotkań ze studentami, które miały miejsce w Duszpasterstwie Akademickim ''U brata'' przy parafii św. Brata Alberta w Krakowie-Nowej Hucie.

Każdy z nas znajdzie czasem temat, który go intryguje. Zadaje sobie pytania, a usłyszane odpowiedzi nie zawsze go zadowalają. Skąd zresztą mieć pewność, że są one poprawne?
W pewnych tematach lepiej poszukać pewnego źródła. Takim tematem na pewno jest wiara i nawet  osoby niewierzące znajdą tu parę nurtujących pytań na które chcieliby usłyszeć odpowiedź.

Pomysł zebrania najczęstszych pytań w jedną całość był bardzo dobry. Możemy łatwo i szybko znaleźć odpowiedź na męczące nas pytanie pewni jego autentyczności. 
Ogromnym plusem było według mnie to, że były to pytania zadawane przez ludzi młodych.. Miałam przez to wrażenie, że są też pośrednimi autorami tej książki, jest to więc pozycja od młodych-dla młodych. 
Bp. Grzegorz Ryś pisze bardzo prosto, krótko, ale ciekawie. 
Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie tylko młodzież, ale i starsi znajda kilka ciekawych zagadnień. 
Książka jest cieniutka, ma trochę ponad 90 stron, jednak nie da się jej przeczytać na raz od deski do deski. Nie ma fabuły, więc przeczytanie jej na raz byłoby zbyt nudne.

Podsumowując: ''Czy wiara ma sens?'' jest krótką, ale treściwą i ciekawą książką. Każdemu zagadnieniu zostało poświęcone wystarczająco dużo uwagi, a temat wyczerpany całkowicie. 
Jest to książka warta uwagi, dla chcących dowiedzieć się czegoś więcej i myślę, ze warto do niej zaglądnąć.
Spotkanie z tą lekturą było moim pierwszym zetknięciem się z tym autorem i myślę, ze z przyjemnością przeczytam inne książki tego biskupa.

Mam nadzieję , że te kilka słów zachęciło Was do przeczytania tej pozycji :)

Pozdrawiam,
DoXxil


6 komentarzy:

 1. Zupełnie "nie moja bajka", ale prawdopodobnie wynika to po prostu z faktu, że moja wiara nie jest zbyt mocna i trwała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo wszystko polecam, jeśli kiedyś miałabyś jakieś nurtujące cię pytania :)

   Usuń
 2. Przeczytałabym. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nie wiem, co mam sądzić o tej publikacji. Z jednaj strony, tematyka ciekawa, ale z drugiej obawiam się, czy w tak mało objętościowo książce, autor rzeczywiście zamieszcił odpowiedzi na wszystkie zagadnienia dotyczące wiary.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm,zastanowię się nad przeczytaniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem osobą niewierzącą, ale czuję się zachęcona do tej książki... Może pozwoliłaby mi spojrzeć na pewne sprawy inaczej? Jeśli książka wpadnie mi kiedyś w ręce - raczej przeczytam.

  OdpowiedzUsuń